Kursy Językowe Dla Młodzieży - Letnie Wyjazdy Językowe | Teaching & Travel

 

 Znajomość języków obcych jest obecnie jedną z ważniejszych umiejętności, która znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. Zarówno język angielski, jak i niemiecki okazują się niezwykle przydatne w trakcie podróżowania, znacząco zwiększają szanse na rynku pracy oraz pomagają w nawiązywaniu międzynarodowych znajomości. Młodzi ludzie często nie chcą jednak spędzać wielu godzin na żmudnej nauce gramatyki i słówek przed książkami. Idealnym rozwiązaniem okażą się więc kursy językowe dla młodzieży, które odpowiednio łączą efektywną edukację ze zwiedzaniem. Dlaczego warto więc skorzystać z oferty takich wyjazdów?


Kursy językowe dla młodzieży - najskuteczniejszy sposób nauki języka obcego

     Nieustanny kontakt z językiem obcym to jedna z ważniejszych zalet wynikających z takiego trybu nauki. Kursanci, którzy zdecydowali się na opcję wyjazdu za granicę nabywają nowych umiejętności lingwistycznych nie tylko na warsztatach i zajęciach odbywających się w wyspecjalizowanych ośrodkach językowych, ale przede wszystkim podczas grupowego zwiedzania okolicy, wspólnych imprez, spacerów, a nawet gier i zabaw. Taka forma edukacji staje się nie tylko dużo bardziej ciekawsza, ale również znacząco wpływa na osiągnięcie lepszych wyników w bezpośredniej komunikacji z obcokrajowcami. 
     Letnie wyjazdy językowe to również możliwość nawiązania wielu nowych znajomości, a nawet przyjaźni. Wspólna nauka, zabawa oraz mieszkanie w tym samym pokoju lub ośrodku dodatkowo zbliża uczestników kursów. W przypadku zakwaterowania u rodzin zagranicznych często zdarza się też, że oprócz grupy z danego obozu mieszkają także osoby z wyjazdów językowych z innych krajów. Wzajemne poznawanie własnych kultur, przyzwyczajeń i tradycji staną się dodatkowym pretekstem do szlifowania znajomości nowego języka, przełamania barier oraz poszerzenia słownictwa. 


Letnie wyjazdy językowe a możliwość zobaczenia nowego kraju

     Kursy językowe dla młodzieży nie ograniczają się wyłącznie do ciągłej nauki, ale również umożliwiają poznawanie i zwiedzanie nowego kraju. To doskonała opcja dla młodych osób, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na rodzinne lub samodzielne podróżowanie za granicę. Program obozów zawiera wiele interesujących wycieczek, dzięki którym młodzież może zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje danego miasta. Harmonogram dostosowany jest w pełni do potrzeb i wymagań nastolatków, dlatego oprócz tradycyjnych miejsc turystycznych, muzeów czy parków obejmuje też dzielnice i plenery znane z popularnych teledysków oraz filmów. Z kolei Ci, którzy nie przepadają za gwarem większych miast, mogą skorzystać z alternatywnego kursu na Malcie, w którym zaplanowano wolny czas na błogie lenistwo na plaży.  Podróżowanie za granicę uczy otwartości na świat oraz tolerancji, które przydadzą się młodzieży na dalszych etapach edukacji, a później na rynku pracy. Znajomość innych kultur, a także umiejętność integracji z obcokrajowcami otwiera drzwi do dalszej, również międzynarodowej kariery.


Profesjonalna nauka pod okiem doświadczonej kadry lektorskiej

     W trakcie letnich wyjazdów językowych kursanci poszerzają dotychczasowe umiejętności komunikacyjne pod okiem profesjonalnych lektorów oraz native speakerów. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby efektywnie nauczyć zarówno gramatyki, słownictwa jak i konwersacji w możliwe jak najbardziej przestępny sposób. Warsztaty obejmują więc zarówno klasyczne lekcje w salach, jak i aktywne zajęcia w terenie takie jak gry miejskie, quizy oraz zabawy. Nastolatkowie zostają podzieleni na grupy na podstawie testu kwalifikacyjnego. Dzięki temu, można z najwyższą precyzją dopasować poziom prezentowanej wiedzy do indywidualnych umiejętności każdego uczestnika. W przypadku młodszych dzieci, warsztaty naprzemiennie prowadzą polscy lektorzy oraz native speakerzy tak, aby maluchy nie miały problemu ze swobodnym przyswojeniem nowego języka. 

 

Letnie wyjazdy językowe efektywnie wspierają rozwój osobisty

 

     Kursy językowe dla młodzieży pomagają młodym ludziom rozwinąć wyobraźnię oraz mocno wpływają na ich charakter. Przebywanie w grupie całkiem obcych dla siebie osób uczy samodzielności, niezależności oraz skutecznego zmagania się z nietypowymi sytuacjami. Pomaga zebrać bogatą ilość doświadczeń, które z pewnością pozostawią piękne wspomnienia na lata. To również świetne rozwiązanie dla nieśmiałych nastolatków, którzy na co dzień mają problemy z nawiązywaniem nowych znajomości. Pozbawieni ciągłej opieki rodziców nabiorą pewności siebie oraz umiejętności skutecznego radzenia sobie w życiu. 
     Letnie wyjazdy językowe mogą stać się też doskonałą okazją do głębszego poznania siebie. Pozwalają nie tylko zweryfikować dotychczasowy światopogląd czy priorytety życiowe, ale także odnaleźć nowe wartości. Tego typu obozy rozwijają więc umiejętności językowe oraz dają możliwość efektywnego rozwoju osobistego.


 Obozy językowe dla młodzieży z Teaching & Travel!

     Letnie wyjazdy językowe organizowane przez szkołą językową Teaching & Travel dedykowane są dzieciom i młodzieży, którzy chcą w przyjemny sposób nabyć nowych umiejętności lingwistycznych. Bogaty program proponowanych przez nas obozów językowych obejmuje zarówno warsztaty teoretyczne, jak i praktyczne, a także możliwość zdobywania wiedzy poprzez ciekawe zajęcia w terenie czy gry miejskie. Podczas obozów nastolatkowie skutecznie przyswajają nową wiedzę oraz znacząco poszerzają zakres słownictwa. Kursy językowe dla młodzieży dzięki wakacyjnej atmosferze efektywniej wspomagają naukę języków obcych, a wspólne wycieczki dodatkowo zachęcają do bezpośredniej komunikacji z obcokrajowcami. 

Nasza oferta obejmuje takie destynacje jak:

  • Jastrzębia Góra (język angielski);
  • Malta (język angielski);
  • Londyn (język angielski);
  • Berlin (język niemiecki).


Letnie wyjazdy językowe organizowane przez Teaching & Travel pozwalają pokonać strach przed konserwacją w języku obcym oraz pomagają świadomie porozumieć się w wybranym języku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą: www.tt.edu.pl

 

Facebook
Google+