Opis szkoły OISE Bristol

Szkoły OISE znajdują się w sercach miast, wyposażone są w stylowe i komfortowe udogodnienia, sprzyjające spokojnej pracy.

Sale wykładowe

Sale Tutorial: kompaktowe pomieszczenia sprzyjają pracy i koncentracji na własnych potrzebach językowych. Sale Quatorial i Octorial: sale wykładowe zaprojektowane w taki sposób, by zmaksymalizować uczestnictwo wszystkich słuchaczy w zajęciach grupowych i warsztatach komunikacyjnych.

Centra multi-medialne

Sale multimedialne dostępne są do pracy własnej i podczas zajęć grupowych.

Relaks

We wszystkich szkołach jest ‘lounge’ przeznaczony do odpoczynku pomiędzy zajęciami – studenci mogą tam czytać codzienne gazety, magazyny lub oglądać telewizję.

Sale do zajęć w dużych grupach

We wszystkich szkołach znajdują się większe sale gdzie słuchacze pracują nad grupowymi projektami – mają tam dostęp do biblioteczki, komputerów i projektorów.

Wi-fi

We wszystkich szkołach jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Opis miejscowości - Bristol

Bristol to miasto leżące w południowo – zachodniej części Brytanii, przy ujściu rzeki Avon. Nazwa miasta w języku staroangielskim oznacza „miejsce za mostem”. Bristol formalnie jest samodzielną jednostką administracyjną, a przy tym autonomicznym hrabstwem ceremonialnym.
Historia Bristolu sięga okresu wczesnego średniowiecza, ale jego znaczenie wzrosło w XII wieku, kiedy stało się ważnym portem handlowym, szczególnie w ramach handlu z Irlandią. Od tego też czasu nieoficjalnym symbolem Bristolu jest kwiat firletka chalcedońska.  Wzrost znaczenia miasta przypada na okres oświecenia, czyli XVII – XVIII wiek. Niestety miasto nie wytrzymało konkurencyjności Liverpoola, który wyprzedził go w rozwoju. Mimo to do miasta napływali nowi osadnicy, którzy wspierali tamtejszy przemysł i gospodarkę. Miasto pełniło rolę obronną, przez pewien okres czasu było też rezydencją królewską. Bristol został poważnie zniszczony podczas drugiej wojny światowej. Potem miasto zostało odbudowane w stylu brutalistycznym.
Dziś Bristol jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów z różnych części świata. Klimat panujący w mieście sprzyja podróżnym. Bristol jest bowiem jednym z najcieplejszych i najbardziej nasłonecznionych miast Wielkiej Brytanii, średnia roczna temperatura sięga 11 stopni Celsjusza. Bristol jest więc ośrodkiem z bogatą tradycją historyczną i prężnie rozwijającym się przemysłem lotniczym i samochodowym, tam znajduje się fabryka Rolls - Royce. Dzięki sprzyjającemu klimatowi i ładnym krajobrazom do miasta przybywa wielu podróżnych z różnych zakątków świata. Dodatkowa atrakcja turystyczna jest coroczny, słynny na całym świecie zlot balonów Bristol International Baloon Fiesta.

Miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów jest Clifton Susoension Bridge, czyli wiszący most nad rzeką Avon. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie z tego mostu po raz pierwszy skakano na bungee. W Bristolu znajduje się ponad setka zabytków należących do klasy I, między innymi katedra bristolska wybudowana w XII wieku, a także kościół St. Mary Redcliffe z XIII–XV wieku, kaplica St. Mark's oraz liczne zabudowania mieszkalne z okresu XV i XVI wieku. Oprócz wielu zabytków historycznych, Bristol słynie też z rozrywek kulturalnych, jest też ważnym ośrodkiem naukowym. Miasto może poszczycić się również najstarszym i jednocześnie najdłużej i nieprzerwalnie działającym teatrem w Anglii - Theatre Royal oraz najstarszym niemetropolitarnym ogrodem zoologicznym. Oprócz tego  Bristol jest też sceną dla różnorodnych zespołów rockowych, punk – rockowych oraz hip – hopowych. Stamtąd wywodzi się nurt muzyki Bristol sound, a także drum and bass.
Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na: www.visitbristol.org

 

Akredytacje

Lokalizacja

Facebook
Google+