Program pozalekcyjny

Dla chętnych szkoła Humboldt-Institut organizuje program zajęć pozalekcyjnych, który jest częściowo wliczony w cenę kursu. Możesz wybrać zajęcia, które Cię interesują. Po lekcjach możesz wziąć udział w zwiedzaniu miasta, zawodach sportowych, spotkaniu integracyjnym z innymi uczniami, wybrać sie do muzeum / kina / teatru (cena za wstęp do zwiedzanych obiektów jest dodatkowym kosztem). Wieczorami szkoła organizuje projekcje filmów video i wyjścia do dyskoteki / pubu. W weekendy szkoła organizuje całodniowe lub półdniowe wycieczki do znanych miejscowości.

Konstancja, jako miasto turystyczne, oferuje bardzo szeroki wachlarz wydarzeń kulturalnych (muzycznych, teatralnych, filmowych, wystaw sztuki), jak również posiada doskonałe ośrodki sportowe oraz możliwości zakupów. Uczniowie poznają miasto w pierwszych dniach kursu pod przewodnictwem szkolnego opiekuna.
Kursanci Humboldt-Institut są uprawnieni do korzystania na tych samych warunkach jak studenci i pracownicy Uniwersytetu z zajęć sportowych organizowanych przez uniwersytet w Konstancji. W trakcie semestru akademickiego uniwersytet oferuje możliwość uprawiania ponad 30 różnych rodzajów sportów do wyboru.

Facebook
Google+