Program pozalekcyjny

Ważnym elementem Twojego pobytu w szkole Humboldt-Institut jest udział w programie zajęć sportowo-rekreacyjnych. Program ten jest realizowany z udziałem opiekunów grup i/lub nauczycieli. Poniżej znajdziesz przykładowy program oferowany przez szkołę.

Szkoła w Bad Schussenried posiada fantastyczną infrastrukturę rekreacyjną i sportową.
Miłośnicy sportów znajdą w Bad Schussenried wiele możliwości do uprawiania sportu. Do wyposażenia szkoły należą: sala gimnastyczna przystosowana do gry w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, badminton, jak również kryty basen, sauna, ścianka do wspinaczki oraz rowery górskie idealne do długich wycieczek po przepięknej okolicy. Mini-golf, odkryty basen, a także kryte korty tenisowe znajdują się nieopodal szkoły.
Młodzi artyści mogą puścić wodze kreatywności w pracowni artystycznej. W programie znajdują się m.in malowanie na szybach, na jedwabiu, rzeźbienie w drewnie i kamieniu. Pomieszczenia do gier i zabaw (z bilardem, piłkarzykami, tenisem stołowym i rzutkami) uzupełniają tę bogatą ofertę spędzania czasu wolnego.
Do wyposażenia szkoły należą również: pokój internetowy, miejsce do grillowania wraz z grillem oraz duża łąka do opalania. Sieć tras biegowych zachęca do biegania na nartach w zimie i do uprawiania sportów zimowych.
Dobra zabawa i urozmaicenie są pewne przy każdej pogodzie i porze roku. Zespół opiekunów dba o to, żeby wszyscy uczestnicy kursów włączali się do wspólnej zabawy, a także żeby każdy z nich odnalazł w programie interesujące go zajęcie.
Miasto Bad Schussenried oferuje również liczne atrakcje turystyczne: wystawy, muzea i koncerty. Bezpośrednio przy kampusie znajduje się duży otwarty basen i kryte korty tenisowe. Dzięki swojemu położeniu w sercu Górnej Szwabii jest to także idealny punkt wyjścia do wędrówek i wycieczek po regionie. Co więcej, w weekendy organizowane są całodniowe wycieczki do znanych miast, takich jak Monachium, Stuttgart, Augsburg, Konstancja, czy do znanych na całym świecie zamków Króla Ludwika II (Neuschwanstein i Linderhof).

Facebook
Google+