Opis szkoły The Duke of York's

Nazwa i miejscowość:
The Duke of York's, Dover
wikipedia & Dover (PL) | wikipedia & Dover (EN) | informacje turystyczne

Rok powstania:
2002 r.

Lokalizacja szkoły:
Ośrodek położony w pięknym hrabstwie Kent , w nadmorskiej miejscowości Dover. Na kampus składają się tradycyjne budynki i otoczenie dawnej szkoły  Military School Dover powstałej w 1801 r. W latach 2013-2014 wydano 25 mln funtów na modernizację sal, zaplecza i obiektów sportowych.
Łatwy dojazd ze wszystkich lotnisk w Londynie i terminala pociągów Eurostar na Ashford

Oferowane kursy:
dla młodzieży 8-17 lat

Oferowane rodzaje zakwaterowania:
kampus

Opis miejscowości - Dover

Dover to miasto w południowo-wschodniej Anglii (hrabstwo Kent), położone nad brzegiem Kanału La Manche (Channel). Jedną z największych atrakcji przyrodniczych są tu słynne nadmorskie kredowe urwiska skalne - White Cliffs. Ich niesamowita charakterystyczna biel na tle błękitnego morza budziła zachwyt oraz emocje już od niepamiętnych czasów. Pisał o nich już w IV wieku p.n.e. grecki podróżnik Pyteasz z Massalii. To właśnie od nich Anglia zawdzięcza swoją poetycką nazwę Albion (biały).
Urwiska rozciągają się na przestrzeni przeszło ośmiu kilometrów, osiągając w niektórych miejscach nawet ponad 100 metrów wysokości. Z myślą o turystach wytyczono tu kilka nadbrzeżnych szlaków. Jeden z nich prowadzi do klifu Szekspira (Shakespeare Cliff). Inny zaś doprowadzić nas może do centrum informacyjnego Gateway to the White Cliff.
Dover stanowi także ważny port morski do którego przybywa większość promów oraz statków pasażerskich z sąsiedniej Francji. Związane jest to z tym, że to właśnie w tym miejscu szerokość cieśniny oddzielającej Francję od Anglii jest najmniejsza i wynosi zaledwie 35 km.

Facebook
Google+