Katarzyna, Opoczno

Cork Language Centre International, Cork, 2009
Moim zdaniem sposób prowadzenia zajęć w CLCI był bardzo dobrze dobrany do potrzeb uczniów. Moi nauczyciele potrafili w doskonały sposób poprowadzić zajęcia, jednocześnie zachecając uczniów do współpracy i nauki. Podręczniki były dobrze dobrane, a program zajęć ciekawy. Zarówno biblioteka jak i laboratorium językowe były bardzo dobrze wyposazone.


Byłam bardzo zadowolona z mojej rodziny goszczacej. Właścicielka domu była przemiła, wykazywała duże zainteresowanie naszymi potrzebami. Pokój był zawsze czysty, jedzenie bardzo dobre i zawsze na czas. Otrzymywałam również paczkę z drugim śniadaniem. Właścicielka domu często prała nasze rzeczy. Była ona bardzo rozmowna, zawsze słuzyła dobra radą w czasie nauki i nie tylko. Dom był bardzo zadbany. Gospodyni często podwoziła mnie do szkoły czy na stację autobusową oraz przywiozła i odwiozła na lotnisko.

Nie miałam czasu żeby korzystać z programu zajęć pozalekcyjnych. Odbywały się one bardzo często w czasie moich zajęc popołudniowych. Ponieważ byłam tam tylko przez dwa tygodnie, samodzielnie zorganizowałam sobie weekend tak bym mogła zobaczyć jak najwięcej. Jednakże słyszałam od innych uczniów tejże szkoły, że weekendowe zajęcia byly bardzo interesujące.
Wydaje mi się że przed wyjazdem na kurs każdy powinien samodzielnie podszkolić poziom swojego języka, gdyż zajecia na wyższych poziomach są bardziej kreatywne. Bardzo ciekawe są także zajecia popołudniowe, które polegały często na swobodnej konwersacji, ucząc schematów myślenia w obcym języku, co bardzo ułatwia komunikację z ludźmi.


Firma T&T jest bardzo kompetentna i rzetelna. Informacje były sprawdzone a pracownicy zawsze służyli radą i chętnie odpowiadali na wszystkie pytania aż do samego wyjazdu. Obsługa była bardzo miła.

Dziekuję za wszystko. Pozdrawiam :)
Katarzyna

Facebook
Google+